Победата на Реал Мадрид над последния в класирането Алмерия с 3:2

...

Победата на Реал Мадрид предизвика голям скандал в Испания

Победата на Реал Мадрид над последния в класирането Алмерия с 3:2 провокира скандал в Испания и обвинявания в съдийска помощ за " белите ", които изоставаха с 0:2 на почивката.

Реферът Франсиско Хосе Ернандес Маесо се трансформира в основно настоящо лице в три обстановки.

Първата, за която го упрекват е дузпата в интерес на Реал, след която падна гола за 2:1 от дузпа на Джуд Белингам. Претенциите против рефера за фаул на Рюдигер в хода на офанзивата.

Малко по-късно съдията анулира попадение на Серхио Арибас поради фаул в офанзива против Белингам.

Онова, което най-вече ядоса почитателите в Испания обаче бе вторият гол на Реал, маркиран от Винисиус Жуниор. Бразилецът насочи топката с ръка и я изпрати във вратата на гостите, като в началото това бе видяно от рефера, само че след повторения с ВАР, той реши, че не е бил прав - 2:2.

Трите момента и изключително последният провокираха вълна от неодобрение против рефера, който бе засипан с обиди.

Освен това, съгласно някои Франсиско Хосе Ернандес Маесо е желал срещата да се играе до гол и по тази причина е дал нереално огромно продължение от над 10 минути.